0 Кошик
Вибране
Порівняння

Різні типи клапанів, які використовуються в трубопроводах - повне керівництво по трубопровідним клапанам

Різні типи клапанів використовуються в трубопроводі. У цій статті ми розглянемо класифікації клапанів і функції клапанів. Давайте почнемо з визначення клапан.

Що таке клапан?

Є ймовірність, що ви вже знаєте це. Але немає нічого поганого, щоб освіжити пам'ять.

Клапан - це пристрій, який регулює, контролює або направляє потік рідини, відкриваючи, закриваючи або частково перекриваючи потік рідини. Звучить трохи складно? Добре, дозвольте мені ще більше спростити це. Клапан - це механічний пристрій, що контролює потік і тиск рідини в системі або процесі. Так що в основному він контролює потік і тиск.

Типи клапанів.

У трубопроводі використовуються наступні типи клапанів в залежності від вимог. Вартість клапанів в системі трубопроводів становить від 20 до 30% від загальної вартості труб. А вартість даного типу і розміру клапана може варіюватися на 100%. Це означає, що, якщо ви виберете кульовий клапан замість засувки Батерфляй для тієї ж функції — це може коштувати вам дорожче. Таким чином, вибір клапанів має важливе значення для економіки, а також роботи технологічних установок.

 • Клинова засувка
 • Прохідний вентиль
 • Зворотній клапан
 • Пробковий клапан
 • Кульовий кран
 • Засувка Батерфляй
 • Голчастий клапан
 • Шлангова засувка
 • Запобіжний клапан

Дозвольте дізнатися про кожного з них.

Клинова засувка

Клинова засувка є найбільш поширеним типом клапана на будь-якої технологічної установки. Це клапан лінійного переміщення, що використовується для запуску або зупинки потоку рідини. В процесі експлуатації ці клапани знаходяться або в повністю відкритому, або в повністю закритому положенні. Засувки використовуються практично у всіх рідинних сервісах, таких як повітря, паливний газ, живильна вода, пар, мастило, вуглеводні і у всіх інших сервісах. Засувка забезпечує гарне перекриття.

Прохідний вентиль

Прохідний вентиль використовується для зупинки, запуску і регулювання потоку рідини. Прохідні вентиля використовуються в системах, де потрібний контроль потоку і герметичність. Прохідний вентиль забезпечує краще перекриття в порівнянні з засувкою і коштує дорожче, ніж засувка.

Зворотний клапан

Зворотний клапан запобігає зворотний потік в трубопровідній системі. Тиск рідини, що проходить через трубопровід, відкриває клапан, в той час як будь-яка зміна потоку закриє клапан.

Пробковий клапан

Пробковий клапан - це поворотний клапан на чверть обороту, в якому використовується конічна або циліндрична пробка для зупинки або запуску потоку. Диск має форму пробки, в якій є прохід для проходження потоку. Корковий клапан, який використовується в якості двохпозиційної запірної арматури і здатний забезпечувати герметичне відсічення бульбашок. Клапан з пробкою може використовуватися в умовах вакууму для високих тисків і температур.

Кульовий кран

Кульовий клапан - це поворотний клапан на чверть обороту, в якому для зупинки або запуску потоку використовується кулястий диск. Більшість кульових кранів мають швидкодіючий тип, для управління яким потрібно поворот ручки клапана на 90 °. Кульовий кран менше і легше, ніж засувка того ж розміру і номіналу.

Засувка Батерфляй

Затвор Баттерфляй - це поворотний клапан на чверть обороту, який використовується для зупинки, регулювання і запуску потоку. Поворотна заслінка Баттерфляй має короткий круглий корпус. Засувка Батерфляй підходить для великих діаметрів трубопроводів завдяки компактній, легкої конструкції, яка вимагає значно менше місця в порівнянні з іншими клапанами.

Голчастий вентиль

Голчасті клапани по конструкції схожі на кульові крани, але найбільша відмінність - гостра голка, схожа на диск. Голчасті клапани призначені для дуже точного контролю потоку в системах трубопроводів малого діаметра. Вони отримують своє ім'я від свого гострого конічного диска і відповідного місця.

Шлангова засувка

Шлангова засувка також відома як затискний клапан. Це клапан лінійного руху. Використовується для запуску, регулювання і зупинки потоку рідини. У ньому використовується гумова трубка, також відома як затискна трубка і затискний механізм для контролю рідини. Шлангова засувка ідеально підходить для обробки суспензій, рідин з великою кількістю зважених твердих частинок і систем, які транспортують твердий матеріал пневматично.

Запобіжний клапан

Клапан скидання тиску або запобіжний клапан використовуються для захисту обладнання або трубопровідної системи під час надлишкового тиску або вакууму. Цей клапан скидає тиск або вакуум при заданому тиску.

Функції клапанів

Клапан виконує різні функції в системі трубопроводів, такі як

 • Зупинка і запуск потоку рідини. Залежно від того, відкритий клапан або закритий, він пропускає технологічну рідину або зупиняє її.
 • Дроселювання потоку рідини. Деякі клапани дозволяють регулювати витрату рідини в залежності від відсотка відкриття. Менший отвір вище дроселювання та інше.
 • Контроль напрямку потоку рідини. Багатоходової клапан дозволяє вам вирішити, як піде рідина.
 • Регулювання потоку або тиску в трубопровідній системі. Деякі з автоматичних регулюючих клапанів підтримують потік і тиск в системі, регулюючи відкриття і закриття.
 • Скиньте тиск або вакуум в трубопровідній системі та обладнанні. Клапан скидання тиску і вакууму захищає технологічну систему від надмірного тиску і в умовах вакууму.

Різні типи клапанів виконують ці функції. Ці клапани можуть бути класифіковані або категоровані на основі:

 • функції
 • приєднання до трубопроводу
 • принципу роботи
 • використовуваних типів приводу

Запірний клапан ізолює або перекриває подачу рідини при необхідності. Затвор, куля, заглушка, поршень, мембрана, засувка Батерфляй і перетискний клапан підпадають під цю категорію.

Регулюючий клапан, який регулює потік рідини, потрапляє в категорію регулювання. В якості регулюючого клапана використовуються вентиль, голка, диск, діафрагма, куля, пробка і перетискний клапан. Як ви можете бачити - деякі клапани служать подвійним призначенням, наприклад, кульовий кран і прохідний вентиль може використовуватися в якості ізолюючого, а також в якості регулюючого клапана.

Клапан скидання тиску і вакууму використовується для запобігання надлишкового тиску і вакууму в системі, яка може пошкодити трубопровід і обладнання. Зворотний клапан, такий як зворотний клапан поворотний або підйомний, запобігає зворотний потік в системі. Візьміть до уваги, що деякі клапани призначені для спеціального призначення. Наприклад, багатоходовий, ножовий та окулярна заглушка.

Класифікація клапанів на основі кінцевих приєднань

На основі кінцевого приєднання, кінці клапана можуть бути:

 • Гвинтові або різьбові, які з'єднуються з відповідною різьбою на трубі. Клапан малого діаметру, який використовується для підключення приладу або в якості точки відбору проб, має різьбовий кінець
 • Більшість клапанів, які використовуються в трубопроводах, мають фланцеві приєднання.
 • Стикове зварне з'єднання використовується при дуже високому тиску і температурах.
 • Гніздове зварене з'єднання використовується при низькому тиску
 • Зворотний клапан і засувки Батерфляй доступні в міжфланцеому і фланцевому виконанні. Ці типи приєднань використовуються, коли простір обмежений.

Класифікація клапанів на основі способу їх відкриття і закриття

Тип клапану Лінійний рух Обертальний рух Чверть обороту
Клинова задсувка
Прохідний вентиль
Поворотний зворотний клапан
Підйомний зворотний клапан
Зворотний клапан з поворотним диском
Двухстулковий зворотний клапан
Окулярна засувка
Зворотний запірний клапан
Кульовий кран
Шлангова засувка
Засувка Батерфляй
Пробковий вентиль
Мембранний клапан
Запобіжний клапан
Скидний клапан

Ще один спосіб класифікації клапана - спосіб його відкриття і закриття. Кожен клапан відкривається і закривається або лінійним, або обертовим рухом, або на чверть обороту, що є нічим іншим, як обертальним рухом.

Клапани лінійного переміщення використовують закриваючий елемент, який переміщається по прямій лінії і обрізає потік, щоб запустити, зупинити або регулювати потік. Закриваючий пристрій може являти собою диск або гнучкий матеріал, такий як діафрагма. Клапани лінійного переміщення працюють повільніше, але вони забезпечують більш високий рівень точності і стабільності в положенні закриваючого елементу

Клапани обертального руху обертають диск або повертають його від шарнірного пальця, який утримує диск.

Поворот штоку на 90 ° в чверть оборотних клапанах повністю відкриває або повністю закриває клапан. Завдяки такому швидкому повороту робота чверть оборотного клапана набагато швидша, ніж клапана лінійного переміщення. Деякі поворотні клапани також відомі як чверть оборотний клапан.

З таблиці видно, що кульовий кран, засувка батерфляй і плунжерний клапан є поворотними і чверть оборотними клапанами. Беручи до уваги, що зворотний клапан з поворотним диском і інші поворотні клапани не є чверть оборотними клапанами.

Класифікація клапанів на основі використовуваних типів приводів

Останній спосіб класифікації клапана - це типи приводу, використовувані для передачі руху для управління клапаном. Клапаном можна керувати вручну за допомогою маховика, важеля, ланцюга або шестерні. Зовнішнє джерело живлення, такий як електродвигун, повітря, гідравлічна рідина або соленоїд, використовується для управління клапаном з диспетчерської. Зворотний клапан працює автоматично, коли піддається зворотному потоку.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар