0 Кошик
Вибране
Порівняння

Що таке зворотний клапан? Дізнайтеся про типи і деталях зворотних клапанів

Що таке зворотний клапан?

Клапан, який використовується для запобігання зворотного потоку в трубопровідній системі, називається зворотним клапаном. Він також відомий як зворотний клапан або клапан односторонньої дії. Тиск рідини, що проходить через трубопровід, відкриває клапан, в той час як будь-яка зміна потоку закриє клапан. Він забезпечує повний безперешкодний потік і автоматично відключається при зниженні тиску. Точна операція буде варіюватися в залежності від механізму клапана.

Типи зворотного клапану

Тип тарілки клапану буде визначати тип зворотного клапану. Найбільш поширені типи зворотних клапанів

 • Поворотний
  • Верхній шарнірний
  • Похилий диск
 • Тип підйому
  • Поршневого типу
  • Кульовий
 • Двостулковий зворотний клапан
 • Запірний зворотний клапан

Давайте дізнаємося про кожного з них.

Поворотний зворотний клапан (підйомний)

Диск в клапані гойдаючогося типу некерований, так як він повністю відкривається або закривається. Цей клапан працює, коли в трубопроводі є потік, і повністю закривається, коли потоку немає. Турбулентність і перепад тиску в клапані дуже низькі. Конструкція дисків і сідл може бути метал по металу або метал по композиту.

Кут між сідлом і вертикальною площиною називається кутом сідла і варіюється від 0 до 45 градусів. Зазвичай кути сідла знаходяться в діапазоні від 5 до 7 градусів. Великі кути сідла зменшують переміщення диска, що призводить до швидкого закриття, що зводить до мінімуму можливість гідравлічного удару. Вертикальне сідло має кут 0 градусів.

Поворотний зворотний клапан забезпечує повний безперешкодний потік і автоматично закривається при зниженні тиску. Зазвичай встановлюється в комбінації з засувками, оскільки вони забезпечують відносно вільну комбінацію потоку.

Основний поворотний зворотний клапан складається з корпусу клапана, кришки і диска, сполученого з шарніром.

Клапан зворотний з поворотним диском

Зворотний клапан з поворотним диском призначений для подолання деяких недоліків звичайних зворотних клапанів. Конструкція поворотного диска дозволяє клапану повністю відкриватися і залишатися стійким при більш низьких швидкостях потоку і швидко закриватися при зупинці потоку. Куполоподібний диск плаває в потоці, а рідина тече як на нижній, так і на верхній поверхні диска. Оскільки диск навантажений пружиною, коли тиск прямого потоку зменшується, сила пружини допомагає клапану швидко закритися.

Зворотний клапан з перекидним диском доступний в міжфланцевому виконанні і з вушками.

Підйомний (пружинний) і кульовий зворотний клапан

Конструкція сідла підйомного зворотного клапана аналогічна прохідному вентилю. В якості диска зазвичай використовується поршень або куля.

Пружинні зворотні клапани особливо підходять для роботи під високим тиском, коли швидкість потоку висока. Тарілка клапана відмінно встановлена на сідлі з повним контактом. Вони підходять для установки в горизонтальних або вертикальних трубопроводах з висхідним потоком.

Коли потік входить нижче сідла, поршень піднімається від сідла під тиском висхідного потоку. Коли потік зупиняється або перевертається, зворотний потік і сила тяжіння змушують тарілку опускатися на сідло. Зазвичай використовується в системах трубопроводів, які використовують кульові клапани в якості регулюючого клапана.

Двостулковий зворотний клапан

Зворотний клапан з двома пластинами відомий як дросельний зворотний клапан, зворотні клапани зі складним диском, зворотний клапан з подвійним або роздільним диском. Як випливає з назви, дві половини диска рухаються у напрямку до центральної лінії з прямим потоком, а зі зворотним потоком дві половини відкриваються і спираються на сідло, щоб закрити потік (дія «Ляскання»).

Використання клапанів зворотних двостулкових пружинних популярно в рідинних і газоподібних середовищах низького тиску. Його легка і компактна конструкція робить його кращим вибором, коли важливі простір і зручність. Він на 80-90% легше звичайного фланцевого зворотного клапана. Часто використовується в системах, в яких використовуються засувки Батерфляй. Вартість установки і обслуговування дуже низька в порівнянні з іншими типами.

Запірний зворотний клапан.

Запірний зворотний клапан являє собою комбінацію підйомного зворотного клапана і прохідного клапана. Він може бути використаний як зворотний клапан або як запірний клапан, такий як кульовий кран. Ці клапани можуть бути закриті за допомогою штока, який не з'єднаний з диском клапана під час нормальної роботи, що дозволяє використовувати ці клапани в якості звичайного зворотного клапана. Однак при необхідності шток використовується для утримання вільно плаваючою тарілки навпроти сідла клапана, як кульовий клапан. У якості запірних зворотних клапанів зазвичай використовуються зворотні клапани гойдаючогося типу і поршневого типу.

Застосування зворотного клапана

Зворотні клапани (незворотний зворотний клапан) використовуються в трубопровідній системі для запобігання зворотного потоку. Лінія нагнітання обертового обладнання, такого як насос і компресор, завжди оснащена зворотним клапаном для запобігання зворотного потоку.

Переваги недоліки

Чи можете ви здогадатися, чому ми не згадали якусь перевагу або недолік зворотного клапана?

Єдина функція зворотного клапана - запобігання зворотному потоку. Немає кращої альтернативи. Так, ви можете вибрати кращий зворотний клапан з різних доступних типів, які Ви вивчили, але Ви не можете доповнити зворотний клапан іншим клапаном.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар