0 Кошик
Вибране
Порівняння

Засувка проти кульового крана

Клапани використовуються для контролю потоку газів, рідин і сипучих речовин. Вони бувають різних типів, розмірів, матеріалів, номінальних значень тиску та температури і способів активації. Засувки та кульові крани є двома різними членами родини клапанів і зазвичай використовуються для двох різних типів управління потоком.

Опис

Засувки з гумованим клином мають плоский запірний елемент, який ковзає всередині та поза потоку носія, щоб відкрити або закрити клапан. У чавунних засувках, які часто використовуються в комерційних та побутових додатках, чавунний гумований диск рухається вгору і вниз, щоб відкрити і закрити клапан. Клапан розроблений таким чином, що шток з нержавіючої сталі засувки залишається на тій же висоті щодо клапана, що рухається диск. Гумове ущільнення, що тримається на місці різьбовим капелюшком, запобігає протікання навколо штоку. Ручні клапани приводяться в дію поворотом чавунного ручного колеса.

Кульові крани мають сферичний запірний елемент із круглим або іншим у формі отвором. Вирівнювання отвору з потоком відкриває клапан, а розміщення а розміщення твердої речовини поза кулею в потоці закриває кран. Куля опирається на сідло клапану, а шток вставляється у верхню частину кульки. Ущільнення та шайби навколо штока запобігають протіканню. До штока прикріплена ручка для ручного приведення. Зупинки утримують ручку від обертання більш ніж на 90 градусів.

Приєднання

Засувка має два порти, вхід і вихід. Засувка, описана вище, має фланцеві отвори, хоча є паяні і різьбові з'єднання.

Кульові крани мають два або більше приєднання. З'єднання з портами пропонують ті ж опції, що і для засувки. Кульові крани з трьома отворами використовуються в якості змішувальних або відхиляють клапанів.

Характеристики потоку

Потік через частково відкритий клапан засувки не пропорційний руху запірного елемента. Це обмежує можливості використання засувок для активного контролю потоків середовища. Таким чином, засувки в основному використовуються в якості запірних клапанів для ізоляції обладнання або секцій труби.

Кульові крани можуть бути сконструйовані таким чином, щоб потік був прямо пропорційний обертанню закриває елемента. Це називається характеристикою потоку «модифікований рівний відсоток». Це робить кульові крани придатними для активного контролю потоків середовища.

Управління

Засувки ідеальні для ізоляції потоків загального призначення, а також для застосувань з високим тиском і високою температурою, де експлуатуються нечасто. З цієї причини ручне управління є типовим і зазвичай здійснюється за допомогою багатооборотної вузла маховика, хоча є механічні, пневматичні і електричні приводи.

Кульові крани приводяться в дію вручну, а також електричними і пневматичними приводами як частини систем управління потоком. Одна перевага кульового крана з ручним приводом над засувкою полягає в тому, що положення ручки дозволяє легко побачити положення кулі.

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар